Świętuj z nami Dzień Hot Doga

Co roku 4 lipca Amerykanie obchodzą Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki. Właśnie tego dnia w 1776 roku została ogłoszona Deklaracja niepodległości – dokument, który przypieczętował uniezależnienie USA od Wielkiej Brytanii.

A dlaczego na całym świecie właśnie tego dnia obchodzimy Dzień Hot Doga?

To wcale nie przypadek!
W 1916 roku jednym z elementów świętowania Dnia Niepodległości był konkurs jedzenia hot dogów na czas. Ponieważ trudno o bardziej amerykańską przekąskę niż hot dogi, postanowiono że właśnie podczas najważniejszego dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych Święta, będą oni mogli obchodzić także dzień swojego ulubionego dania! Choć hot dogi wydają nam się dość nowoczesną potrawą, to ich święto ma już ponad 100 lat tradycji.

Czy wiesz, że?

W 2021 roku, Amerykanin Joey Chestnut pobił swój własny rekord w jedzeniu hot dogów na czas. W 10 minut udało mu się pochłonąć ich aż 76!

W USA jest wiele lokalnych odmian hot dogów. W Ohio do bułki oprócz kiełbaski wkłada się także frytki oblane sosem BBQ. W Pensylwanii do rozciętej parówki wkłada się ser i owija boczkiem, a w Texasie pod wpływem kultury latynoskiej do hot dogów dodaje się chilli, guacamole i salsę.

Hot dogi to prawdziwy smak Ameryki, który przenosi nas wprost na ulice nowojorskiego Manhattanu. Ta przekąska wprost ze Stanów Zjednoczonych trafiła już na cały świat i również w Polsce wciąż cieszy się niezwykłą popularnością. Dla wielu osób hot dog to idealne danie, które można zjeść szybko i smacznie, w drodze do pracy, na uczelnię lub na imprezie. A gdzie w Polsce zjeść najlepsze hot dogi? Oczywiście w New York Hot Dog!

Hot dogi od New York Hot Dog łączą w sobie wszystko co najlepsze, pyszne parówki, świeże dodatki i pyszne bułki od marki Schulstad. Każdego dnia stawiamy na najwyższą jakość i prawdziwy amerykański smak!

Też nie możesz się doczekać świętowania? 4 lipca będziemy obchodzić międzynarodowy Dzień Hot Doga więc świętuj razem z nami! Zapraszamy do restauracji i punktów gastronomicznych New York Hot Dog, zasmakuj w najlepszych hot dogach i poznaj smak prawdziwie amerykańskiej tradycji!